6-gadīgie apgūst ekonomiku!

Šogad projektu nedēļas tēma 6 – gadīgo grupā - “Centiņu pie centiņa liksi, pie bagātības tiksi!” Šī tēma ir aktuāla, jo ir ļoti svarīgi, ka pirmās zināšanas par ekonomisko izglītību tiek sniegtas jau pirmsskolas vecuma bērniem,  tieši šajā vecuma posmā bērniem veidojas sākotnējs priekšstats par naudu, tās vērtību un izmantošanas iespējām.

Tēmas ietvaros bērni apskatīja latu kolekciju, vēroja citu valstu naudas monētas un banknotes, guva sākotnēju priekšstatu par centu un eiro monētu vērtību, iepazinās ar jēdzieniem – profesija, atalgojums, ģimenes budžets – ienākumi, izdevumi.  Guva sākotnēju izpratni par jēdzieniem – vēlmes, vajadzības, prece un pakalpojums. Grupā tika iekārtots veikals ar bagātīgu preču klāstu, kurā ar pašu gatavotu naudu varēja iegādāties dažādas preces. Projekta noslēgumā visi devās uz veikalu “Top”, lai katrs bērns par nelielu naudas summu iegādātos kādu  preci.

 

Skolotājas:  Vija Cigelniece, Sanita Meijere