9.b klases ēnotāji

Šogad mūsu klasē ēnot devās 6 skolēni.  Sekos īsi vēstījumi par to, kā viņiem gāja…

Roberta Daniela Loca stāsts – Es devos ēnot AS ‘’Latvijas valsts meži” Līvbērzes meža iecirkņa mežkopi Andi Apsi. Mēs devāmies ar auto uz meža cirsmu, kur apsekojām, kā ir izcirsts mežs, vai ir atstāti bioekoloģiskie koki, kā ir sastrādāta augsne. Mēs izvēlējāmies, kādus kociņus stādīs-priedes, egles vai bērzus, vai arī atstās mežu pašataugšanai. Jaunaudzēs mērījām koku garumu un rēķinājām, cik koku ir jaunaudzē. Man šī diena ļoti patika. Ēnu devējs man teica, ka es nākotnē varētu būt labs mežkopis. Vēl viņš teica, lai es labi apgūstu valodas, kas ļoti noderēs ikdienā. Man šī profesija ļoti patīk, un es vēlētos nākotnē būt mežkopis.

Aleksa Radkeviča stāsts- Es braucu uz tikšanos ar futbola treneri. Šī profesija mani ļoti ieinteresēja, jo nākotnē gribētu kļūt par futbola treneri. Kad  ierados BJSS (Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skola), man ļoti paveicās , jo tur bija profesionāls futbola treneris  Kaspars Tiltiņš. Viņš ļoti labi pastāstīja par trenera profesiju un motivēja mani nākotnē kļūt par labu futbola treneri.

Ralfa Konova stāsts- Es ēnu dienā devos uz uzņēmumu “Flors”, jo tur strādā mans paziņa kā galvenais galdnieks. Turp devos tāpēc, ka savu nākotni saistu ar galdnieka profesiju. Man bija ļoti interesanti vērot, kā strādā   galdnieki, slīpētāji un krāsotāji.

Patrika Strangas stāsts- Es izvēlējos ēnot elektromehānisko iekārtu mehāniķi, jo gribu savu nākotni saistīt ar šo profesiju. Diena pagāja lieliski. No rīta mūs, ēnotājus, izvadāja pa firmas Bosch ofisu, pēc tam devāmies uz Bosch servisu. Tur mums parādīja telpas un aprīkojumu. Pēc pusdienām devāmies ēnot izvēlēto meistaru. Sākās interesantākā daļa. Mums bija iespēja labot visādas elektroiekārtas- sākot no leņķa slīpmašīnas līdz ceļa daļas instrumentiem. Man diena patika, jo es pats ar savām rokām sataisīju klientam leņķa slīpmašīnu, uzzināju daudzko jaunu par elektroiekārtām, un sapratu, ka esmu gatavs saistīt savu nākotni ar šo profesiju.

Viktorijas Radziņas stāsts – Es ēnot devos uz Rīgas Stradiņa Universitātes Stomatoloģijas institūtu, lai tuvāk iepazītu zobārsta, jeb ortodonta profesiju. Braucu tāpēc, ka interesējos par zobārstniecību, ir doma nākotnē kļūt par zobārstu. Saprotu, ka darbs ir ļoti sarežģīts, bet tomēr interesants. Svarīgi ir arī saprasties ar pacientiem.

Rainera Pīrāga stāsts- Es izvēlējos ēnot automehāniķi autoservisā AČ SERVISS, lai redzētu, ar kādiem darbiem saistīsies mana nākotnes profesija, jo nākotnē domāju mācīties un strādāt par automehāniķi.

 

Gita Ziemele, 9.b klases audzinātāja