Barikāžu atceres brīdis

21.janvāris-saulaina diena ar sniegu un salu vilināt vilināja ārā. Staļģenes skolas parkā dega ugunskurs, skolēnus, skolotājus un visus, kuri vēlējās atcerēties Barikāžu dienu notikumus pirms 28 gadiem, gaidīja silta tēja. 

Par atmiņu stāstiem jāpasakās mūsu abiem viesiem no Zemessardzes-Jānim Melnim un Jānim Kinēnam.

Jelgavas Zemessargu veterānu rotas komandieris Jānis Melnis demonstrēja atjaunoto Kurzemes divīzijas 3. Jelgavas kājnieku pulka karogu un aicināja aktīvāk iesaistīties jaunsardzē. Esošajiem jaunsargiem bija sarūpētas dāvanas-grāmatas, žurnāli un  kalendāri.

Jānis Kinēns stāstīja par savu militāro karjeru un piedzīvoto 1991.gadā janvārī barikādēs pie Televīzijas torņa.

Savās pārdomās dalās 6.klases skolēni:

 „Man patika, ka visi brauca aizsargāt savu zemi un cēla barikādes no mašīnām un traktoriem” (Markuss),” „Man visvairāk patika video,  kurā rādīja, kā notika barikāžu laiks” (Dāvis), „Man patika, ka bija atbraukuši divi zemessargi, kuri to laiku bija piedzīvojuši un pastāstīja mums. Protams patika cept desiņas un maršmelovus. Arī tēja bija ļoti garšīga” (Jana). ’’Tas bija interesanti, bet arī grūti skatīties un klausīties, jo arī mirušie bija barikādēs” (Markuss).

Paldies visiem, kuri iesaistījās pasākuma norisē, lai atgādinātu par šo Latvijai tik īpašo laiku!

                                                Vēstures un sociālo zinību skolotāja Silvija Saleniece