Būsim veseli!

Novembrī un decembrī Staļģenes vidusskolas skolēniem bija iespēja padziļināt savas zināšanas veselības jautājumos.

Novembrī 6.un 7.klašu skolēni tiešsaistē piedalījās izglītojošā pasākumā par personīgo higiēnu. Slimību profilakses un kontroles centra organizētajās nodarbībās.  skolēni veidoja komandas, savā starpā sacentās ,izmantojot vietni  www.mentimeter.com  , rādīja zināšanas un prasmes par dažādiem personīgās higiēnas aspektiem. Pēc nodarbībām visi dalībnieki saņēma balvās dvielīšus un mitrās salvetes, kā arī informatīvo materiālu "Meitenes, puiši un pubertāte”, bet labākās komandas ieguva specbalvas-higiēnas līdzekļus un saldumus.

20.12.  dažas mācību stundas 7.un 8.klašu skolēni aizvadīja “Sarunās par pieaugšanu”. Jelgavas novada un biedrības DIA+LOGS projekta ietvaros jauniešiem neformālā gaisotnē bija iespēja kopā ar lektoriem Leldi Zēnu un Kristmundu Lauvu izrunāties, aizdomāties ,vairot zināšanas un izpratni par pusaudžu vecumposmu, fizioloģiskajām, emocionālajām un cita veida pārmaiņām, kas notiek šajā vecumposmā. Skart tēmas, kas šajā vecumā kļūst interesantas un aktuālas-dzimumnobriešana (riski, sekas), attiecību veidošana, atbildība.

Lektori pēc nodarbībām bija gandarīti par jauniešu nopietno attieksmi, prasmi veidot dialogu un zināšanām. Arī jauniešiem šis bija vērtīgi pavadīts laiks. Lūk, dažas atziņas-“uzzināju, kā izsargāties no slimībām un nevēlamas grūtniecības ”,”man ļoti patika lektore ,jo viņa iepina stāstījumā mūsdienīgus vārdus un man viņas klātbūtnē bija ērti”, ”tagad es būšu vairāk pārliecinātāka par to, ko darīt nākotnē, kā justies ,un ,vai tas ,kas tiek darīts un ir novērojams, ir labi vai nē”.

S. Saleniece, Klašu audzinātāju MK vadītāja