Skaļās lasīšanas fināls

18. maijā Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē notika Vislatvijas skaļās lasīšanas sacensības nacionālais fināls. Rīgā ieradās 30 reģionālie lasīšanas čempioni, klātienē viņus atbalstīja klase, bet LNB mājaslapā varēja vērot video tiešraidi.

Sacensības vērtēja pieredzējusi žūrija – Renāte Punka, "Jāņa Rozes apgāda" izpilddirektore, tulkotāja; Diāna Bērza – Latvijas Radio režisore, divu grāmatu autore; Valters Krauze – šovmenis, aktieris, smīdinātājs; Dagnija Baltiņa – LNB Speciālo krājumu departamenta direktore, kultūras mantojuma pārzinātāja; un mūziķis Ralfs Eilands.

Bijām lepni, jo šajās sacensībās izskanēja arī Staļģenes vidusskolas vārds. Par to parūpējās 5.a klases skolnieks Roberts Celmiņš, uzvarot Jelgavas reģiona finālā.

Lielajā finālā Robertu atbalstīja 5.a klases līdzjutēji, kuri izpelnījās atzinīgu žūrijas vērtējumu. Augstu novērtējām arī Roberta lasījumu, jo vienu uzvarētāju noteikt šādā konkursā ir patiešām sarežģīti. 1.vietu ieguva Daugavpils reģiona pārstāve.

Bija vajadzīga pacietība, lai vērotu un klausītos 4 stundu ilgo pasākumu. Nobeigumā lasītājus un viņu fanus izklaidēja Zelma Jēgere - jauna mūziķe ar skatuves vārdu Viņa.

Paldies direktoram Aivaram Naglim, Roberta vecākiem, 5.a klasei un klases audzinātājai Ilzei Ērstiķei par atbalstu šim pasākumam!

                       Literatūras skolotāja Sarma Ulbina