Spēka aplis audzināšanas stundā

Latvijas Simtgades gadā Staļģenes vidusskolas klašu audzinātāji savās audzināšanas stundās un ārpusklases aktivitātēs īpašu vērību veltīja latvju spēka zīmēm.

Kamēr gada iespaidus, pārdomas un piedzīvoto katra klase apkopoja Simtgades dienasgrāmatā- plakātā, kuru rotā latvju zīmes, tikmēr skolas parkā parādījās interesanta vieta, kur latvju zīmes rotā akmeņus!

11.septembrī audzināšanas stundas laikā noskaidrojām, ka 8 akmeņi  simbolizē senās gadskārtas, bet aplis ar ugunskura vietu  centrā būs ne tikai svētku svinēšanai, bet arī enerģētiski stipra vieta, kur atgūt mieru un spēkus, kā arī aiznest un “norakt” bēdu, ja tāda ceļā gadījusies!

  Paldies Saivai Drupai par stāstījumu un Jaunsvirlaukas pagasta folkloras kopai ‘’Liepāre” par spēka dziesmu dziedāšanu un svētku noskaņas radīšanu pasākumā!

Drusku žēl, ka lielais vējš pieklusināja runātāju balsis, jo visas klases bija sagatavojušas interesantu stāstījumu. Turpmāk klašu Simtgades dienasgrāmatas tiek nodotas skolas arhīvā, gaidot skolas absolventu salidojumus!

 

Silvija Saleniece, Jelgavas novada klašu audzinātāju MA vadītāja, Staļģenes vidusskolas klašu audzinātāju MK vadītāja, ārpusklases darba organizatore