Staļģenes vidusskolai- makulatūras vākšanā 1.vieta Latvijā!

Jau kādu laiku kopā ar zaļāk domājošiem bērniem un jauniešiem esam pievērsušies bezatkritumu un citai dabai un makam saudzējošai dzīves filozofijai, proti, itin visu var taupīt un viedi tērēt resursus, septiņreiz pārdomājot, vai tiešām tas, ko es kā saprātīga būtne daru, patiešām ir veselīgākais un labākais ne tikai man, bet arī apkārtējiem un manai Latvijai, manai Zemei…

Lai neieslīgtu prātuļošanas purvā un sava veida fatālismā, jāmācās kritiski apsvērt visas tās grandiozās informācijas plūsmas piedāvātās gudrības no falšām sēnalām. Un tikai pašam ir jāizvēlas sev tīkamais un pareizais variants, piemēram, vai salabot veco, omes dāvāto velosipēdu vai sakrāt naudu un nopirkt jaunu, veco ziedojot, dāvinot vai pārdodot, vai atstāt to šķūnītī, lai rūsē vien tālāk…

Piesakot savu skolu “Zaļās Jostas” rīkotajā makulatūras vākšanas konkursā “Tīrai Latvijai” biju izdomājusi (kā jau tas allaž notiek) savu scenāriju- lielākā daļa bērnu un viņu ģimeņu cītīgi vāks makulatūru, mēs būsim vēl vienotāki, uzmundrinādami viens otru, tādējādi savāksim pašu spēkiem lielu daudzumu makulatūras un uzvarēsim!

Bet visi taču zinām, ka nav ko sadomāties, tā, kā grib vai cer, nesanāk… Esmu pateicīga par manas bijušās audzēknes Sintijas Kovaļovas (manas tagadējās 4.kl.audzēknes Viktorijas Vendijas mamma) un visas viņas ģimenes- vīra un vecāku-  pārcilvēciskajām darba spējām un pozitīvo entuziasmu, viņa ieinteresēja desmitiem cilvēku, kas Staļģenes vidusskolai atdeva tik daudz tonnu makulatūras.

Mūs atbalstīja lieliski zaļi domājoši cilvēki no Vircavas, Jelgavas, Iecavas, Tukuma, Talsiem, Dobeles, Dundagas, Jaunjelgavas, Rojas, Engures, Auces.

Pūloties vaiga sviedros,  smagās pakas cilāja gan mazie sīciņie, gan lielie spēcīgie. Esmu pateicīga par ieguldījumu vides labā-  kopā iegūstot 1.vietu “Zaļā josta” rīkotajā makulatūras vākšanas konkursā “Tīrai Latvijai”, savācot 28354 kg makulatūras:

Klase

Vārds, uzvārds

2.

Emīls Šteinbergs

 

Jēkabs Sustrups

 

Eduards Valdmanis

 

Klases kolektīvs

3.

Letīcija Stranga

4.

Viktorija Vendija Kovaļova

 

Gustavs Sustrups

 

Elīza Pole

 

Nika Špaka

 

Dārta Lielauza

 

Kaspars Drozdovskis

 

Estere Brokane

 

Diāna Aleksejeva

 

Mariuss Telšinskaitis

 

Juris Vatutins

 

Klases kolektīvs

6.

Roberts Celmiņš

 

Marta Badūne

7.

Sanita Viktorova

 

Jana Apaļā

 

Kristiāna Godaine

8.

Alise Tukule

 

Simona Vīgante

 

Roksana Ševčenko

9.a

Eva Vītola

 

Iespējams, ir vēl kādi atbalstītāji, kuri nepieteicās, bet nolika savu makulatūras saini, nevienam nepasakot…

 

Bibliotekāres

Liena Blūma, Iveta Ragozina, Rudīte Šturme

Iekraušanas galvenais brigadieris  un atbalsta komanda

Andrejs Falaļejevs, Ruslans Matusevičs, Raimonds Griķis, Maksims Jacina, Ralfs Pavlovičs, 8.a kl.zēni un meitenes: Maksims Prohorovs, Sandijs Bundzēns, Ņikita Rusins, Kristians Liepa, Arvīds Niedra, Roberts Apaļais, Aleksis Kapsis, Viktorija Kaminska, Una Mitkeviča; visi 9. a kl. skolēni: Diāna Jurēviča, Kaspars Kaminskis, Sanija Kokoreviča, Gints Kozlovs, Nadježda Prohorova, Eva Vītola, Raivis Vītols; 9.b kl. zēni: Roberts Aleksandrovičs, Ralfs Konovs, Roberts Daniels Locs, Rainers Pīrāgs, Alekss Radkevičs, Miks Slavinskis, Brendons Stepanovičs, Patriks Stranga, Artūrs Šmits   un, protams, visi 4.klases skolēni.

 

 

 

Vita Klausa,

4.klases audzinātāja un

 izglītības interešu pulciņa

“Vide un tūrisms” vadītāja