Sveiciens Baltā galdauta svētkos!

2020. gadā aprit 30 gadi kopš 1990. gada 4. maijā demokrātiskās vēlēšanās ievēlētā LPSR Augstākā padome, paužot tautas gribu, pieņem deklarāciju "Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu". Tādējādi tiek atjaunota Latvijas Republika, daļēji spēkā stājas 1922. gada Satversme un sākas pārejas periods līdz pilnīgai valsts neatkarības atjaunošanai. 

Šogad izpaliek mūsu skolas tradicionālais pārgājiens svinot 4.maiju,Baltā galdauta svētkus. Lai izdevušies jums svētki ģimenes lokā-ģimenes svētku pusdienas un  atmiņu stāsti, puķu dobes iestādīšana pavasara priekam ...Iespēju, kā svinēt ir daudz. Iedvesmai var noderēt arī Latvijas Simtgades biroja idejas (pielikumā).

Gaidot pavasari, 6.un 7.klašu skolēni no dažādiem materiāliem veidoja saulītes. Lai viņu radošie darbiņi ir kā sveiciens šajā pavasarī ,svinot neatkarības atjaunošanas dienu!

 

Ceturtdien, 30. aprīlī, plkst. 13.00 Valsts prezidents Egils Levits lasīs lekciju vecāko klašu skolēniem “Kāpēc 4. maijs?”. Lekcija būs veltīta Latvijas neatkarības atgūšanas 30. gadadienai, un tajā E. Levits stāstīs par to, kādi bija neatkarības atjaunošanas kustības mērķi un vērtības, kā arī par to, kāda ir Latvijas neatkarības atjaunošanas nozīme Eiropas un pasaules vēsturē.

Gan pirms lekcijas, gan lekcijas laikā skolēni Valsts prezidentam varēs uzdot jautājumus. Lekcijas ilgums kopā ar jautājumiem būs 40 min – tā noritēs no plkst. 13.00 līdz 13.40. Valsts prezidenta lekcijas garums būs apmēram 15 minūtes, pārējo laiku atvēlot skolēnu jautājumiem.

Lekciju būs iespējams skatīties Valsts prezidenta kancelejas YouTube kontā (https://www.youtube.com/user/presidentlv), kā arī tīmekļvietnē www.president.lv un Facebook (egilslevitslv) un Twitter (@Rigas_pils) kontos.