Vērtību zīmes

Atzīmējot Latvijas bankas simtgadi, Latvijas Nacionālais Mākslas muzejs ir izveidojis unikālu izstādi “Vērtību zīmes” . Izstāde iepazīstina ar Latvijas Bankas izdotajām kolekcijas monētām.  Staļģenes vidusskolas 8.un 9.klases skolēni apmeklēja izstādi iniciatīvas “Latvijas Skolas soma” un vizuālās mākslas stundu ietvaros.

Latvijas izdotās naudas zīmes ir kā miniatūri mākslas darbi. Katrā no tām ir “apslēpts” vēstījums – mūsu tautas vērtības, vēsture un kultūra. Skolēniem izstādē bija iespēja pētīt un iepazīt unikālo monētu dizainu – formu, krāsu, materiālu apvienojumu.

Izstādes ekspozīcijas materiāli palīdzēja skolēniem novērtēt un izprast, kāds darbs jāiegulda, kādi materiāli nepieciešami, lai no idejas nonāktu līdz gatavai monētai. Muzeja pedagoga Baibas pavadībā, uzzināja interesantus faktus par starptautiskajos konkursos  iegūtajām balvām un novērtējumu.

Skolēni klātienē piedzīvoja, kā neierastā veidā iekārtota izstāde – no ieejas muzejā, līdz pat izstāžu zālei.  Iespaidīgs vides objekts, kas atgādināja zelta monētu, mūs sagaidīja jau pie ieejas muzejā. Skolēni ne tikai  tika iepazinās ar izstādē izvietotajiem eksponātiem, bet radošajā nodarbībā, katrs radīja savu oriģinālo monētas dizaina skici un prezentēja savu ideju. Skolēni atzina, ka pasākums ir bijis vērtīgs un pieredzi bagātinošs, un izstādi noteikti ieteiktu apmeklēt arī citiem.

 

Ilze Šuca, vizuālās mākslas skolotāja