2024. gada 16. aprīlis        Mintauts, Alfs, Bernadeta   Dzimšanas dienas svin: AIVARS JUSTS, KRISTIANS LIEPA

Pasaules veselības diena

Kopš 1948. gada  7. aprīlī visā pasaulē tiek atzīmēta veselības diena, lai akcentētu jautājumus  par veselības tēmām, kas rada bažas cilvēkiem visā pasaulē.

Cilvēka veselība ir atkarīga no dažādiem faktoriem, bet viens no galvenajiem ir  vides faktors. Tas, kādu gaisu elpojam, kādā vidē dzīvojam, un kādu pārtiku lietojam, neapšaubāmi ietekmē mūsu veselību. Šī gada veselības dienas moto ir “Mūsu planēta, mūsu veselība”, lai akcentētu vides ietekmi uz cilvēka organismu.

Mūsu skolas vecāko klašu skolēni šo ideju vērtēja un analizēja vizuālās mākslas stundās, kad veidoja atbilstošus plakātus. Plakātos paustās idejas ir unikālas, dažādas un radošas. Ar simbolu, zīmju un krāsu palīdzību katrs izteica savu redzējumu par pasaulē notiekošo.

Visu darbu izstāde ir redzama skolas vestibilā vēl līdz Lieldienu brīvdienām.  7.aprīlī- veselības dienā- katram skolēnam, skolotājam un darbiniekam bija iespēja nobalsot par 3 labākajiem plakātiem. Rezultāti sekojoši:

Ar 45 balsīm uzvarēja Alises Kristālas darbs, otrajā vietā Sindijas Mancēvičas darbs ar 39 balsīm, bet trešo vietu  ar 13 balsīm saņēma Ketijas Kerstīnas Godaines darbs.

Labāko darbu autoriem būs pārsteiguma balvas!

Paldies katram skolēnam, kurš veidoja plakātu un aizdomājās par problēmām, kas skar visus pasaules iedzīvotājus! Paldies vizuālās mākslas skolotājai Ilze Šucai par darbu vadīšanu! Paldies Karīnai Niedrai par izstādes sakārtošanu un balsošanas nodrošināšanu!

Lai veselāka un drošāka kļūst vide mums apkārt! Par to jārūpējas ne tikai Lielās talkas dienā, bet ik brīdi, sākot ar mazām lietām mums apkārt. Daži ieteikumi no veselības organizācijas, ko ikdienā varam darīt, lai mazinātu klimata  krīzi:

  • šķiro atkritumus
  •  samazini plastmasas patēriņu, piemēram, dodoties iepirkties, ņem līdzi auduma maisiņu; ikdienā izmanto savu ūdens pudeli;
  • pārvietojies ar kājām, velosipēdu vai sabiedrisko transportu;
  •  taupi enerģiju, piemēram, izejot no istabas, izslēdz gaismu; ja neizmanto elektroierīces, atvieno tās no strāvas; mazgājot veļu, seko līdzi tam, lai veļas mašīna nebūtu pustukša vai pārbāzta, veļu mazgā pēc iespējas zemākā temperatūrā; tējkannā sildi tik ūdens, cik būs nepieciešams;
  • nesmēķē;
  • iestādi koku;
  •  izvēlies vietējos produktus.

 

Rūpēsimies par planētu, kura mums visiem ir viena,  tā  uzlabosim katrs savu veselību!

Staļģenes vidusskolas skolotāja Ilze Ērstiķe