4.klases ceļojums auto pasaulē

  11.okobra rītā 4.klase devās uz Rīgas motormuzeju, lai iepazītu tik dažādo auto pasauli un paši radītu savu atlecošo bumbiņu.

Vispirms muzejpedagoģes vadībā iepazinām daudz jaunas informācijas par gumiju – tās atklāšanu, īpašībām un daudzveidīgo pielietojumu ne tikai auto industrijā. Mums pastāstīja, kas un ko no gumijas agrāk ražoja un tagad ražo Latvijā. Tad, ļoti nopietni noklausoties drošības instruktāžas, varējām ķerties klāt ķīmiskajiem eksperimentiem, lai sajauktu atbilstošās vielas un izveidotu paši savas atlecošās bumbiņas. Bez pacietības un rūpīga darba šeit nekas nesanāca, tāpēc katram bija ļoti cītīgi jāstrādā, lai beigās varētu priecāties par savu veikumu- atlecošo bumbiņu!

  Tad gida pavadībā iepazinām auto pasauli gan senāku, gan mūsdienu. Gida stāstījums bija garš un nogurdinošs. Atsevišķiem 4.klases skolēniem  pietika spēka to noklausīties un vēl uzdot virkni ar jautājumiem, bet citiem tas šķita par garu un grūtu. Bet kopumā jau bijām priecīgi, iepazīstot tik plašu un lielu muzeju, kurā ar atsevišķiem eksponātiem pat varēja padarboties, iekāpt autobusā un paskatīties video. Sajūsmu raisīja gan paši senākie auto modeļi, gan mūsdienīgākie eksponāti.

Lai gan laikapstākļi mūs nelutināja, tomēr smaidi un labas emocijas bija visas dienas garumā!

Klases audzinātāja Ilze Ērstiķe