5.klase apmeklē teātra izrādi ” Brīnumu laiks”

   Mēs izbraucām agri no rīta, lai, projekta “Skolas soma” ietvaros, dotos uz Rīgu  VEF kultūras pili noskatīties izrādi “ Brīnumu laiks.”

Pirms  izrādes ieplānojām pastaigu pa Vecrīgas ielām. Mēs apskatījām Vecrīgas ēkas, staigājām pa bruģi, un izbaudījām vecpilsētas mieru.  Man ļoti patika, ka mūsu klases audzinātāja skolotāja Ilze Ērstiķe bija īpaši sagatavojusies, un varēja pastāstīt par daudzām ēkām un ielām.

   Kad mēs iegājām VEF kultūras pilī, dabūjām biļetes un devāmies apskatīt ēku. Tās arhitektūru, gleznas un cita veida mākslu.

    Izrāde  ‘’Brīnumu laiks’’  bija par puiku vārdā Deniss, kuram viss apnicis – mamma, skolotāji, draugi. Tad viņš ieguva brīnumu spējas un varēja mainīt pasauli sev apkārt. Tomēr beigās viņš atzina, ka labāk dzīvot ierasto dzīvi un pašam tikt galā ar savām problēmām. Skatoties  mēs ieraudzījām kaut ko pavisam citu nekā iepriekš iedomājāmies. Izrāde bija pilna ar jokiem, dīvainiem notikumiem un ar ļoti neparastu sižetu. Mums visiem patika izrāde.

  Pēc izrādes devāmies apskatīt citus stāvus un  izpētījām- ko Valsts elektrotehniskā fabrikā (VEF) ražoja. Muzejā bija daudz dažādu radio, kameru, telefonu un daudz cita, ko apskatīt. Priekšmetus varēja pat pagrozīt un izmēģināt, kā tie darbojas, piezvanīt ar telefonu, un noskatīties kādu stāstu par dažādām lietām tur esošajos skārenjūtīgajos ekrānos. Bija iespēja ar Minox fotoaparātu  nobildēt sevi un aizsūtīt bildi uz  savu e-pastu.

   Pēc izrādes un muzeja mums palika nedaudz laika, tāpēc varējām iegriezties veikalā vai ātrās ēdināšanas restorānā. Man patika šī ekskursija, tā tiešām stipri atšķīrās no citām.

 

5.klases skolnieks Markuss Mancēvičs