Iepazinām Rundāles pili.

Projekta “skolas soma”  ietvaros mēs, 5.klase, devāmies iepazīt vienu no Latvijas skaistākajām un greznākajām pilīm – Rundāles pili. Saulīte atkal mūs lutināja, un mums bija iespēja izstaigāt visu lielo loku pa pili, piedalīties orientēšanās spēlē un beigās izskrieties pa plašo pils parku.

Gides  vadībā mēs izstaigājām visas pils zāles, kur bija uzmanīgi jāklausās stāstījums, lai varētu atbildēt uz spēles jautājumiem. Visvairāk mūs piesaistīja lielās gleznas, greznās mēbeles, ka arī plašās zāles – zelta zālē iespēja ieskatīties spoguļos un sevi redzēt bezgalīgā atspulgā, baltajā zālē izpētīt griestu veidojumus un ieraudzīt  visu gadalaiku atveidojumus. Spēļu zālē priecāties par lielo biljarda galdu, bet bibliotēkā – ieraudzīt lielās karšu grāmatas. Tomēr mēs vēl esam nedaudz mazi, tāpēc mūsu kājiņas ātri piekusa, un tad gide mums atļāva, apsēsties un  atvilkt elpu mīkstajos pils tepiķos, kamēr viņa stāstīja par pils saimniekiem.

   Spēkus vislabāk atgūt svaiga gaisā, un to mēs arī darījām – pils parkā izbaudījām pēdējo rožu ziedēšanu, meklējām vīnogas, un izstaigājām vistālākos stūrīšus, meklējot bērnu rotaļu laukumu un kafejnīcu. Nācās atzīt, ka neesam sezonas laikā, tāpēc pēdējās aktivitātes jāatstāj nākamajai reizei, kad šeit ciemosimies. Un to daļa no mums noteikti gribēs – aizbraukt vēlreiz uz pili!

                                                                                    5.klase un audzinātāja I.Ērstiķe