Izrādes ‘’Planēta 85” apmeklējums Dailes teātrī

  Režisora Dmitrija Petrenko un dramaturģes Justīnes Kļavas izrādi "Planēta Nr. 85" noskatījāmies 18.oktobrī ‘’Skolas somas’’ ietvaros. Uz teātri devās 8.un 9.b klašu skolēni, lai sastaptos arī ar Kaķi Indriķi, Čeburašku, pirmrindnieci Pionieri un Leonīdu Brežņevu, kā arī  kā arī iemācītos, ka Padomju Savienībā neviens nepiemin "McDonald's", kokakolu un  Ameriku.

Izrāde par 20.gs. 80.gadiem ar Mārtiņa Brauna dziesmām, asprātīgie teksti, interesantais skatuves iekārtojums neatstāja vienaldzīgu nevienu. Vēl pēc izrādes bija jautājumi par to laika periodu, sevišķi par Leonīdu Brežņevu. Daudziem tas bija pirmais Dailes teātra apmeklējums.

Lūk, skolēnu pārdomas:

‘’Man šī izrāde ļoti patika un aizrāva. Es sapratu daudz vairāk, kā kādreiz bija un varēju par to aizdomāties. Es iesaku visiem šo izrādi noskatīties,” Alise.

“Man ļoti patika izrāde, jo tā man lika aizdomāties par to, kā cilvēkiem bija viņu jaunībā. Šī bija ļoti smieklīga un forša izrāde”, Anna.

‘’Man lika aizdomāties par to, ka nevajag pārmest vecākiem. Ļoti patika, kā dejoja un dziedāja aktieri”, Viktorija.

Izrāde rosināja novērtēt to, kas mums ir dots šodien, ieklausīties un mēģināt izprast savu vecāku un vecvecāku rīcības cēloņus.

Jelgavas novada klašu audzinātāju MA vadītāja, Staļģenes vidusskolas klašu audzinātāju MK vadītāja, ārpusklases darba organizatore, 8.a klases audzinātāja Silvija Saleniece