2024. gada 16. aprīlis        Mintauts, Alfs, Bernadeta   Dzimšanas dienas svin: AIVARS JUSTS, KRISTIANS LIEPA

Koncertprogramma “Populārās mūzikas 100 gadi” ar grupu FRAMEST

Kā jau viss šajā neierastajā laikā, arī koncertus mācāmies baudīt attālināti. 14.decembrī  mūsu skolēniem, viņu vecākiem un visiem skolas darbiniekiem bija iespēja baudīt grupas Framest koncertu “Skolas somas” ietvaros attālināti – youtube kanālā. Četri mūziķi - soprāns Beāte Zviedre, alts Rūta Dūduma - Ķirse, tenors Mikus Abaroniņš, baritons Jānis Ķirsis – izdziedāja sen zināmas dziesmas jaunās skaņās, ļaujot baudīt dažādu mūziku, neikdienišķā skanējumā.

     Neskatoties uz nelielajām tehniskajām kļūmēm, izskanēja skaists, ziemassvētku laikam atbilstošs koncerts. Skolēnu ziņā bija to vērot un dalīties ar iespaidiem.

Dažas no skolēnu atsauksmēm:

Eva Fīze (7.kl.) “…. Noskatoties koncertu uzzināju, ka sen zināmas dziesmas var izpildīt arī savādāk”

Roberts Celmiņš (7.kl.) “…Es uzzināju, ka džezā svarīga ir improvizācija.”

Artemijs Skvorcevičs (7.kl. ) “… Bija ļoti interesanti klausīties. Es uzzināju dažu jaunu muzikantu vārdus un sapratu, ka Ukrainā arī ir labas dziesmas.”

Kitija Slavinska (7.kl.) “Koncerts bija interesants un savādāks, jo tas bija attālināti. Man patika tas, ka viņi iekļāva klipus no cita koncerta, kur viņi bija . Mani visvairāk pārsteidza Rūtas aukstās notis un man arī patika Beātes dziedāšana. Es uzzināju to, ka Latvijā ir apmēram 1'000'000 tautasdziesmu, ko es iepriekš nezināju. Man nelikās, ka ir tik daudz, bet es šausmīgi kļūdījos.”

Emīls Roze (7.kl.) “Uzzināju par Latviešu džezu un man ir jauna mīļākā dziesma "Tomēr jāpadomā" “

Viljams Apaļais (7.kl) “Man ļoti patika šā pārraide bija ļoti interesanti uzzināju daudz jaunu un interesantu faktu par mūziku.”

Alise Tukule (9.kl.)  “Jaunu īsti neko neuzzināju. Radās iespēja dzirdēts kāda citas valsts tautas dziesmu. Visinteresantāk bija dzirdēt kādas skaņas ir iespējams panākt tikai ar muti. Kopumā šis bija ļoti jauki un vērtīgi pavadīts laiks.”

Alise Ērstiķe (9.kl.) “Man ļoti šis koncerts patika. Bija intresanti klausīties kā četri cilvēki rada ļoti dažādas skaņas un veido skaistu kopskaņu un skaņdarbu.”

 8.klases skolēni- “Man šis koncerts patika, jo es varēju uzzināju dažus jaunus faktus par tautasdziesmām un mūziku. Arī baudīju šo koncertu, jo varēju beigt spēlēt datorspēles un paklausīties kaut ko, ko nekad nebiju dzirdējis.”

“Man ļoti patika šī koncertprogramma. Visvairāk patika dažādo balsu kopējais skanējums. Uzzināju, ko jaunu par minētajiem komponistiem, dziedātājiem. Uzzināju, ka džezu galvenokārt improvizē.”

 

 

Paldies grupas mūziķiem par koncertu! Paldies skolēniem, kas klausījās un dalījās ar iespaidiem! Paldies skolotājai Silvijai Saleniecei par šī pasākuma organizēšanu! 

Lai kluss un mierīgs šis svētku gaidīšanas laiks!

                                         Ilze Ērstiķe,7a.klases audzinātāja, Pamatskolas MK vadītāja