“Putnu opera”

Svētdienā 19.  janvārī  6. un 5. klase devās uz Rīgu, lai Latvijas nacionālajā operā noskatītos “Putnu operu”. Tā kā lielākajai daļai tas bija pirmais operas apmeklējums, tad mūs pārsteidza viss.  

Markuss  Mancēvičs atzīst : “Operas zāle bija ļoti glīta, izdaiļota ar burvīgiem ornamentiem uz sienām, arī lustra griestos bija ļoti grezna. Apgaismojums zālē bija ideāls. Gaiteņos bija daudz dažādu krāšņu citu operu un  baletu bildes.”

  Izrāde pārsteidza gan ar krāšņajiem tērpiem, gan dziedājumu. Markuss Mancēvičs: “Man vēl ļoti patika, ka katram putnam bija sava dziesma, kura skanēja ļoti labi un jautri. Zvirbuļi izmantoja skūterus, tas izskatījās ļoti neparasti, bet arī forši. Man ļoti patika opera, it īpaši tas moments, kad galvenie varoņi iegāja tādā tumšā alā, tad visa zāle palika ļoti tumša  un sikspārņiem tumsā spīdēja acis, un fons aizmugurē arī mainījās, tas radīja foršu atmosfēru, kuru patiešām varēja izbaudīt.”

   Domāju, ka daudzi no skolēniem piekritīs Roberta Celmiņa teiktajam: “ Pirms” Putnu operas” sākuma man likās, ka man opera nepatiks. Putnu operas sākumā mani uzskati mainījās.”

   Protams, katram ir savs vērtējums par šo izrādi, tomēr visi, kuri  atrada laiku svētdienā un aizbrauca uz izrādi, ir ieguvuši jaunu pieredzi, jaunas zināšanas un priekšstatus. Paldies skolēniem un viņu vecākiem, kas mudināja braukt, par kopā būšanu!

 

Ilze Ērstiķe, 6.klases audzinātāja